Friday, August 31, 2007

ICW UPDATE

Don Mariano Marcos Memorial State University
OPEN UNIVERSITY SYSTEM

Sir Pelagio Alcantara Development (SPADE) Foundation, Inc.


DIRECTORY OF PARTICIPANTS
ILOKO CREATIVE WRITING

1st Batch
July 14, 2007-August 18, 2007


1. Abuan, Mila, Laroya
DZNL Radio, Quezon Avenue
San Fernando City, La Union
Sponsor: DZNL Radio Station

2. Bumagat, Julieta, Taeza
Government Service Insurance System (GSIS)
San Fernando City, La Union
Sponsor: GSIS – Region I

3. Caluscosin, Buenaventura, Trongco
DMMMSU-Open University System
San Fernando City, La Union
Sponsor: DMMMSU-Open University System

4. Corpuz, Leonora, Tadena
92-A, Sevilla Norte, San Fernando City
Sponsor: SPADE Foundation

5. De la Cruz, Eleanor, Gacayan
Department of Foreign Affairs
Quezon Avenue, City of San Fernando, La Union
Sponsor: DFA - Regional Consular Office I

6. Ducusin, Gracianus, Camarillo
Department of Education-Bangar
Paratong, Bangar, La Union
Sponsor: DepEd – Bangar/Personal



7. Galdonez, Loyd, Natura
Castor Z. Concepcion National Memorial High School
Balaoan, La Union
Sponsor: Mayor Al-Fred O. Concepcion, Balaoan, La Union

8. Gali, Marianne, Padilla
Manager, Cooperative Bank of La Union
Agoo, La Union
Sponsor: Cooperative Bank of La Union

9. German, Medard, Angela Lopez
Civil Service Commission–Regional Office
San Fernando City, La Union
Sponsor: La Union Vice Gov. E.C. Martin de Guzman III

10. Guzman, Josephine, Guzman
Engineering Dept., Provincial Government of Abra
Bangued, Abra
Personal Sponsorship

11. Ibay, Joebert, Mendoza
Brgy. Butubut Norte, Balaoan, La Union
Sponsor: PB Norberto Portacio, Brgy. Butubut Norte, Balaoan, La Union


12. Jubilo, Franco, Galvez
Provincial Capitol Library
Provincial Government of La Union
Quezon Ave., City of San Fernando
Personal Sponsorship


13. Lucero, Jaime, Sabado, PhD
DMMMSU-North La Union Campus
Bacnotan, La Union
Sponsor: Don Mariano Marcos Memorial State University






14. Martinez, Lileth, Maqui
Banagaoilan West, Bangar, La Union
Sponsor: Cooperative Bank of La Union

15. Ordillo, Carlita, Mogote
Butubut Norte, Balaoan
Sponsor: PB Norberto Portacio, Brgy. Butubut Norte, Balaoan, La Union


16. Padilla, Glenda, Lopez
Session Road, Baguio City
Sponsor: Cooperative bank of La Union

17. Padua, Joseph, Agbunag
DMMMSU-Open University System
Personal Sponsorship


18. Payduan, Diosdado, Tamang
Suyo, Ilocos Sur/AMA Computer College
Sponsor: Amado I. Yoro, Honolulu, Hawaii


19. Peralta, Juana, Liclican
Department of Agriculture
San Juan, La Union
Sponsor: Department of Agriculture

20. Ramos, Deo, M.
Divine Word College of Bangued
Bangued, Abra
Personal Sponsorship

21. Renon, Milagros Lopez
Busel-Busel, Luna, La Union
Sponsor: SPADE Foundation






22. Sabado, Mary Rose Galvan
Bangar, La Union
Personal Sponsorship

23. Sabado, Rebecca Galvan
Local Government Unit
Bauang, La Union
Sponsor: DMMMMSU-Open University System

24. Villanueva, Rosadelia, Fernandez
Department of Education-Bangar
Paratong, Bangar, La Union
Personal Sponsorship


25. Villanueva, Romie, Camarillo
Department of Education - Bangar
Paratong, Bangar, La Union
Personal Sponsorship


List of 1st BatchTutors/Resource Persons/Guest Speakers

1. Agcaoili, Aurelio S.
2. Alcantara, Djuna, R.
3. Angco, Edilberto, H.
4. Diaz, Manuel, S.
5. Hidalgo, Juan S. P., Jr.
6. Lucero, Jaime P.


PAKAAMMO: MADAMA ITA TI PASALIP ITI SALAYSAY KADAGITI 25 A NAGTURPOS ITI KURSO. DAGITI PREMIO MANIPUD ITI ESPONSOR, TI COOPERATIVE BANK OF LA UNION:

Umuna a Gunggona P3,000.00 ken plake manipud iti CBLU ken DOUS
Maikadua a Gunggona P2,000.00 ken plake manipud iti CBLU ken DOUS
Maikatlo a Gunggona P1,000.00 ken plake manipud iti CBLU ken DOUS
3 a Pangliwliwa a Gunggona P 500.00 ken sertipiko

(((((0)))))

No comments: